Yeşilçam Filmlerini Sönük Bırakacak 100 Milyonluk Miras Davası! Anne ve Oğlun Gerçek Babaları Farklı Çıktı

Muğla’nın Milas ilçesinde yaşayan Orhan Bozkurt, annesi Melek Bozkurt’un beklenmedik bir itirafıyla sarsıldı. Melek Bozkurt, Orhan’a, “Senin gerçek baban Halil Bozkurt değil, aslında gerçek baban Hasip Bozkurt” dedi. Orhan Bozkurt, bu şok itirafın ardından kendi soy ağacını çözmeye karar verdi ve Avukat Varol Turbay’a başvurdu.

Ege Haber’den Ayfer Küçükkahveci’nin haberine göre Orhan Bozkurt ve annesi adına açılan soy bağının reddi davası kapsamında gerçek babasının kim olduğunu bulmak amacıyla DNA testleri yapıldı. İlk olarak, Orhan’ın kayıtlı babası olarak bilinen Halil Bozkurt’un mezarı açıldı ve yapılan DNA testi sonucunda Halil Bozkurt’un biyolojik baba olmadığı ortaya çıktı. Ardından, akrabası Hasip Bozkurt’un mezarı açıldı ve yapılan DNA testi sonucunda Orhan Bozkurt’un gerçek babasının Hasip Bozkurt olduğu tespit edildi. Hasip Bozkurt’un mirası, zeytinlikler, gayrimenkuller ve tarım arazileri gibi değerli varlıkları içeriyordu.

ANNESİNİN GERÇEK BABASINI DA ARADILAR

Bu sıra dışı hikayenin bir diğer ilginç detayı ise Orhan Bozkurt’un annesi Melek Bozkurt’un biyolojik babasının kim olduğunu öğrenme isteğiydi. Melek Bozkurt’un iddia edilen babası Mehmet Bozkurt’un mezarı da açılarak yapılan DNA testi sonucunda, Melek Bozkurt’un gerçek babasının Mehmet Bozkurt olduğu belirlendi.

Avukat Varol Turbay, bu davanın dünya hukuk literatüründe bir ilk olduğunu belirterek, “Meslek hayatım boyunca yüzlerce babalık davasına baktım, ancak anne ve oğlunun babalarını birlikte aramalarına ilk kez şahitlik ediyorum. Bu özelliğiyle bu dava dünya hukuk literatüründe bir ilk” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir