Tesla Fiyat Listesi Ekim 2023: Tesla Model Y Güncel Fiyat

Elektrikli otomobil devi Tesla’nın Türkiye’deki ekim ayı fiyatları açıklandı. Nisan ayından bu yana ülkemizde satışa sunulan ve elektrikli otomobil sektörünün lideri olan marka, son iki aydır fiyatlarını sabit tutmasının ardından ekim ayında zamlı olarak karşımıza çıktı. Tesla Model Y’nin yeni fiyatı ne oldu? İşte, Tesla’nın 2023 Ekim ayı için belirlediği güncel fiyat listesi.

Kaynak: https://www.tesla.com/

Tesla ne kadar?

Türkiye’de henüz bir modelini satışa sunan marka, ekim ayında fiyat artışına gitti. Model Y, ekimde 65 bin lirayı geçen zamla satışa sunuldu. Aşağıda yer alan fiyat, tavsiye edilen azami anahtar teslim fiyatları olup kampanya ve opsiyon tercihlerine göre değişiklik gösterebilir.

Tesla Model Y menzili

Tesla’nın elektrikli SUV modeli olan Model Y, çift motorlu yapısıyla hız ve güç vaat ediyor. 400 ila 500 km arası menzil sağlayabilen lityum iyon bataryalarıyla uzun yolculuklara imkan tanıyor. Otonom sürüş kabiliyeti ve teknolojik iç tasarımıyla fark yaratıyor. Tesla’nın geniş ve hızlı şarj ağı, bu modelin kullanımını daha da pratik hale getiriyor.

Tesla Model Y fiyat listesi Ekim 2023

  • Tesla Model Y Arkadan İtiş 2.387.682 TL 

  • Tesla Model Y Long Range Dört Çeker 2.658.758 TL 

  • Tesla Model Y Performance Dört Çeker 2.806.886 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx