Samsung, Galaxy Buds 2 Pro İçin Gelişmiş Ortam Sesi Güncellemesi Yayınladı

Samsung, Galaxy Buds 2 Pro kablosuz kulaklıkları için hafif ila orta derecede işitme kaybı olan kişilere yardımcı olması için Geliştirilmiş Ortam Sesini özelliğini yayınladı.

Güncelleme ilk olarak Güney Kore’de kullanıma sunuldu ancak Avrupa’ya da yavaş yavaş yayılmaya başladı. Aygıtın yazılım güncellemesi adı R510XXU0AWF4 olarak belirlenmiş. İşte değişiklik günlüğü:

  • Labs menüsüne yeni bir özellik eklendi.
  • Gürültülü yerlerde kullanışlı olan “Çağrı sesini keskinleştir” özelliği eklendi.
  • “İşitme iyileştirmeleri” için “Ekstra yüksek ortam sesi seviyesi” eklendi. (etkinleştirildiğinde ortam sesi seviyesi 3 seviyeden 5 seviyeye yükselir)
  • Kararlılık ve güvenilirlik iyileştirmeleri

Ayarlarda ortam sesini yükselt özelliğini etkinleştirirseniz artık ortam sesi seviyesi iki ekstra seviye kazanıyor. Özel kaydırma menüsü üzerinden bireysel ihtiyacınıza göre seviyeyi arttırabilirsiniz.


Samsung Galaxy Buds 2 Pro Güncellemesi

Bu özellik, biri Iowa Üinversitesi İşitme Cihazı ve Yaşlanma Araştırma Laboratuvarı, diğeri de Samsung Tıp Merkezi tarafından yürütülen iki klinik çalışmada test edildi. Bu testler sayesinde Buds 2 Pro’nun işitme sorunları olan kişiler için “konuşma algısını önemli ölçüde geliştirdiğini” gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx