MKE Ankaragücü Türkiye E-Spor Futbol Ligi’nde Şampiyon Oldu

MKE Ankaragücü, Türkiye E-Spor Futbol Ligi’nde şampiyon oldu.

Kulüpten yapılan açıklamada, MKE Ankaragücü E-Spor Takımı’nın, bu sezon gösterdiği performansla dünya çapında rekorları altüst etmeye devam ettiği belirtildi.

Sezonun son kupası Türkiye E-Spor Futbol Ligi’nde 38 maçta sadece bir kez yenilerek 103 puan toplayan Ankara temsilcisinin kırılması güç bir rekorla şampiyon olduğunun vurgulandığı açıklamada, sezonun 5 kupayla kapatıldığı kaydedildi.

Yaklaşık 8 bin ekibin bulunduğu FIFA Pro Club dünya takımlar sıralamasında birinci sıraya yükselen MKE Ankaragücü’nün gelecek sezon Türkiye’yi Şampiyonlar Ligi’nde temsil edeceğinin belirtildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Daha önce hiçbir Türk takımının kazanamadığı Avrupa’nın en zorlu ve prestijli ligi olan ‘E-Sports Premier’i kazanan Ankaragücü, Avrupa’nın en iyi 256 takımının katıldığı ‘E-Sports Cup Turnuvası’nı da kazanarak dünyada bu iki kupayı kazanan ilk ve tek takım olarak adını yazdırdı. Temsilcimiz, sezona Türkiye E-Spor Futbol Ligi Lansman kupasıyla başlayıp hemen ardından Türkiye E-Spor Federasyonunun düzenlediği Türkiye Kupası’nın da sahibi olmuştu.”

Kaynak: AA / Muhammed Boztepe – Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx