İtalya’da Davide Mazzanti dönemi resmen sona erdi!

İtalya ülke takımları sezonunda büyük hayal kırıklığı yaşıyor. Egonu kriziyle uzun süre boğuşan İtalya gelen başarısız sonuçların ardından başantrenör Mazzanti ile yolları ayırdı.

İTALYA OLİMPİYAT BİLETİ ALAMADI
İtalya, Polonya’da oynanan olimpiyat eleme maçlarında başarısız oldu. Olimpiyat kotası için son maçta Polonya ile karşılaşan İtalya sahadan 3-1 mağlup ayrıldı.

Başnatrenör Davide Mazzanti konuyla ilgili olarak şunları söyledi: Pek çok şeyle, pek çok sürprizle, pek çok keşifle ve bazen de pek çok belirsizliklerle dolu bir yaz oldu. Örneğin fiziksel problemlerle noktalanan VNL’i düşünüyorum. Süreç açısından yoğun ve güzel bir yazdı ama sonuçlar açısından zayıftı çünkü tüm çabalara rağmen VNL, Avrupa Şampiyonası ve Olimpiyat Elemeleri’nde istenilen sonuçları vermedi. Benim işim sonuçlarla değerlendirilir, bunun farkındayım ve bu yüzden sezonu değerlendirmekte zorlanıyorum çünkü birlikte yaptıklarımızın zenginliği sonuçların yetersizliğiyle çatıştı.

SULTANLARIN MUHTEŞEM DÖNÜŞÜ İTALYA’YI SAF DIŞI BIRAKTI
Avrupa Şampiyonası’nın favorileri arasında yer alan İtalya, yarı finalde Türkiye ile eşleşti. Mücadelede 2-1 öne geçen İtalya, Sultanlar’ın muhteşem dönüşüne engel olamadı ve maçı 3-2 kaybetti. Mücadelede as pasör çaprazı olarak Antropova oynarken Egonu yedek olarak müsabakada yer aldı.

İtalya bronz madalya için Hollanda ile karşı karşıya geldi. Üçüncülük maçını da 3-0 kaybeden üçüncülüğü Hollanda’ya kaptırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx