İstanbul Caz Festivali’nde son hafta

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 26 yıldır Garanti BBVA’nın sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali, son haftasında usta müzisyenleri ve başarılı projeleri festival ziyaretçileriyle buluşturmaya devam ediyor. Festival, Afro-pop’un en önemli müzisyenlerinden Fatoumata Diawara; Amerikan tarihine ışık tutan şarkılarıyla pürüzsüz caz vokali Lizz Wright; caz, flamenko, Latin müziklerine eşsiz vokaliyle hayat veren Elif Sanchez ve festivalin en özel konserlerinden “İstanbul Cazının Üç Kuşağı” ile sona eriyor.

Festivalin son hafta programı

Fatoumata Diawara

17 Temmuz Pazartesi, 21.00, The Marmara Esma Sultan Yalısı

Afro-pop’a zamanının ötesinde görüşü ve artistik dokunuşlarıyla yepyeni bir soluk getiren ünlü isim Fatoumata Diawara, festivalin Boğaz’a nazır mekânlarından The Marmara Esma Sultan Yalısı’nın etkileyici manzarasına karşı unutulmaz bir konser vermeye hazırlanıyor. Şarkılarını Mali’nin resmi dili olan Bambaraca söyleyen Fatoumata Diawara, hem toplumsal sorunlar hem de kişisel deneyimlere dayanan rengârenk şarkılarını festival için söyleyecek.

Lizz Wright // Elif Sanchez

18 Temmuz Salı, 19.30, Sultan Park-Swissôtel The Bosphorus

Amerikan caz ve gospelinin en başarılı temsilcilerinden Lizz Wright, derin vokali, güçlü sesi ve kendi topraklarını anlattığı şarkılarıyla İstanbul’a geliyor. Lizz Wright’tan önce caz, flamenko ve Latin türlerini birleştiren güçlü ses Elif Sanchez, Boğaz’ın ışıltılı atmosferinde şarkılarını dinleyicilerle buluşturacak. Snoc Outdoor Furniture gösteri sponsorluğunda Sultan Park-Swissôtel The Bosphorus’ın huzur veren atmosferinde gerçekleştirilecek gecede Lizz Wright izleyicileri zengin ve kadifemsi sesiyle büyüleyecek.

Festivalin 30. Yılında İstanbul Cazının Üç Kuşağı: İmer Demirer Trio feat. Ali Perret // Selen Gülün Blue Band // İpek Göztepe Quintet

19 Temmuz Çarşamba, 20.00, Cemal Reşit Rey Konser Salonu

30 yıldır cazı İstanbul’la buluşturan İstanbul Caz Festivali, bu yıl 30. yaşını çok özel bir konserle kutluyor. Türkiye’nin caz başkenti İstanbul’un farklı kuşaklardan caz müzisyenlerinin buluşacağı bu özel geceyi, konserin direktörü Selen Gülün sunacak. Nardis Genç Caz Vokal Yarışması ve Genç Caz+ gibi etkinliklerdeki başarısıyla öne çıkan İpek Göztepe Quintet’ten sonra Türkiye cazının başarılı isimlerinden Selen Gülün Blue Band sahnede olacak. Geceyi İmer Demirer Trio ve saygın caz piyanisti Ali Perret sonlandıracak. Clifford Chance ve Çiftçi Avukatlık Ortaklığı desteğiyle gerçekleştirilecek gecede usta trompetçi Can Kozlu’ya bu yılki Yaşam Boyu Başarı Ödülü takdim edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx