Gözler Kasım ayında: Bitcoin tarihi tekerrür edecek mi?

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için belirsiz bir ortam oluşurken, BTC için tarihin tekerrür edip etmeyeceği de belli olacak. Analistler odak noktası olarak Kasım ayını ve yaklaşan halving tarihi olan Nisan 2024’ü belirledi. Şayet geçmişteki tablo yeniden çizilirse Bitcoin’in 21 Kasım’a kadar tatmin edici bir yükseliş göstermesi bekleniyor.

Birçok analist piyasayla ilgili uzun vadede iyimser bir görüş sergiliyor ancak yakın vadedeki çeşitli olumsuzluklar nedeniyle belirsizlik de varlığını koruyor.

BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, 2026 yılına doğru piyasanın daha iyimser bir tablo çizeceğini belirtti. Etki Teorisi programına Tom Bilyeu ile konuk olarak konuşan Hayes, Bitcoin fiyatının 2026 yılına kadar 750 bin ila 1 milyon dolara ulaşabileceğini söyledi. Hayes, ABD hükümetinin mali krizden kaçınmak için aralıksız para basmasının birçok varlıkta büyük bir boğa piyasasını tetikleyeceğini de savundu.

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin, son iki günde 20 günlük üssel hareketli ortalamada (27 bin 227 dolar) destek bulduktan sonra 11 Ekim’deki seviyenin altına düştü.

Aşağı yönde izlenecek bir sonraki destek 50 günlük basit hareketli ortalamadır (26 bin 615 dolar). Bu seviyenin kırılması yatırımcıların çıkışa koştuğunu gösterecek. BTC/USDT çifti daha sonra 26 bin dolara düşebilir ve sonunda desteği 24 bin 800 dolarda yeniden test edebilir.

Fiyat 50 günlük SMA’dan toparlanırsa boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. Bu, 28.143 dolara doğru potansiyel bir yükselişin kapılarını açabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx