Gazze’de can kaybı 24 bine yaklaştı

İsrail Gazze Şeridi’ne saldırılarını 96 gündür ayrım gözetmeksizin sürdürüyor. İsrail ordusu “güvenli bölge” olarak nitelendirdiği Gazze’nin güneyindeki Refah kentinin Tel es-Sultan mahallesindeki bir evi vurdu.

BİR EVDEN 10’DAN FAZLA ŞEHİT

Saldırıda 15 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

Gazze şehrinin güneybatısındaki Şeyh Ajlin bölgesindeki sahil yolunda konuşlanan İsrail işgal güçlerinin açtığı ateş sonucu ise 6 sivil yaşamını yitirdi. Yaralananlar Şifa Hastanesi’ne kaldırıldı.

İSRAİL MÜLTECİ KAMPLARINA SALDIRMAYA DEVAM EDİYOR

İsrail ordusu ayrıca Gazze Şeridi’nin merkezindeki Bureij ve Maghazi mülteci kamplarını bombaladı, çoğunluğu çocuk, kadın ve yaşlılardan oluşan en az 20 sivili öldürdü.

İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi’nin merkezindeki Deyr el-Balah’ta bir evi bombaladığı saldırıda da can kaybı yaşanırken, yaralılar Aksa Şehitleri Hastanesi’ne götürüldü. İsrail topçu birliklerinin Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus şehrinin doğu ve güney bölgelerini yoğun bir şekilde bombaladığı saldırıda da hayatını kaybedenler olduğu öğrenildi.

Son verilerle birlikte İsrail’in saldırılarını başlattığı 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde hayatını kaybedenlerin sayısının 23 bin 357’ye, yaralananların sayısının ise 59 bin 410’ya yükseldiği ifade edildi.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx