Dört Polis de Gözaltına Alınmış! Ünlü Borsacı İle İlgili Mahkemeden Flaş Karar

Önceki gün gözaltına alınan Nihat Özçelik ve beraberindeki 5 kişi bugün adliyeye sevk edilmişti. Savcılık sorgusu sonrası 6 şüpheli, tutuklanmaları talebi ile sulh ceza hakimliğine sevk edildi. İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği’nin sorgu zaptına Halktv.com.tr ulaştı.

‘DOSYADA PARA ALIŞVERİŞİ YOK’

Rüşvet almakla sulanan polis memuru Ali Kıymık’ın avukatı “Dosyada hiçbir para alışverişi yok” dedi. Kıymık, müşteki Tufan Keskin’in alıkonulmasına ilişkin ise müvekkilinin bir kusurunun olmadığını öne sürdü.
Bir diğer polis memuru İbrahim Halil Akgül’ün avukatı ise “Suçun işlendiğine dair net bir emare yok” dedi. Akgül’ün avukatı, müvekkilinin, Nihat Özçelik’i Ferhat olarak bildiğini kaydetti.

‘PARA ALIŞVERİŞİ VAR RÜŞVET YOK’

Polis memuru Muhammed Çot ise “Ben kimseden rüşvet almadım. Kimseyi de hürriyetinden yoksun kılmadım” dedi. Çot’un avukatı ise “İki memur arasındaki para alışverişi dahi rüşvet olarak algılanıp suç isnadında bulunulmuş” diye konuştu. Polis memuru Ahmet Korkmaz ise, kendisine yöneltilen suçlamanın doğru olmadığını öne sürdü.

‘AVUKATIM ARACILIĞI İLE GÖRÜŞTÜM’

Nihat Özçelik ise savunmasında “Dosyada benim ile ilgili hiçbir delil yok. Geçen ay, 2 kez avukatım vasıtası ile görüştüğüm biri yüzünden davaya dahil oldum” dedi. Özçelik’in avukatı Ali Arslan ise, müvekkilini de mağdur olarak yer aldığı bir dosyanın olduğunu söyledi. Özçelik’in bir diğer avukatı Benan Ülgen ise “Müvekkilimin, söz konusu suçlarda dolayı azmettirmesi söz konusu değil. Dosyada bahsedilen para transferlerinin müvekkilim nezdinde gerçekleştiği sabit değil” diye konuştu.

6 ŞÜPHELİ DE SERBEST KALDI

Bir diğer şüpheli Serkan Ocak’ın avukatı ise, müvekkilinin evinde bulunan af tüfeğinin aksesuar niteliğinde olduğunu iddia etti. Sulh ceza hakimliği 6 şüphelinin de adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir