Brad Pitt, Formula 1’de ‘yarışacak’

Brad Pitt’in başrolünde yer aldığı Formula 1 filminin adı “Apex” oldu. Yapımcı kadrosunda Formula 1 pilotu Lewis Hamilton’ın da yer aldığı filmde kullanılacak aracın tasarımı da paylaşıldı.

Brad Pitt’in Formula 1’e katıldığı için heyecanlandığını söyleyen Mercedes pilotu Lewis Hamilton, “Brad Pitt, yıllar geçtikçe gençleşiyor gibi… Yaşına göre müthiş gözüküyor. Formula 1’e katılmasından ötürü ne kadar heyecanlandığımı anlatamam. Bu inanılmaz bir şey” dedi.

Brad Pitt’le ABD’nin California eyaletindeki bir yarış pistinde vakit geçirdiğini ve oyuncuya yarış arabası kullanmayı öğrettiğini de belirten Hamilton, “Hem görsel olarak hem de şimdiye kadar var olan en iyi yarış filmini yapacağımızı biliyorum. Tüm hayranları derinden etkileyeceğimizden emin olmak için çalışacağız” diye konuştu.

YÖNETMEN KOLTUĞUNDA JOSEPH KOSINSKI OTURACAK

Uzun zamandır yapım aşamasında olan Apple projesinin yönetmen koltuğunda “Top Gun: Maverick”in yönetmeni Joseph Kosinski oturacak. “Top Gun: Maverick”te CGI efektleri (bilgisayar tarafından oluşturulan görüntüler) olabildiğince az kullanan Kosinski, “Apex” için de aynı yaklaşımı benimsediğini, “Gerçek fotoğrafçılığa bu kadar aşık olan insanları görmek benim için neredeyse komik. Gençler bunu pek görmemiş. CGI’ın büyük filmlerin bir aracı olmasına o kadar alışmışlar ki gerçek bir şey çektiğinizde yenilikçi bir his uyandırıyor. Filmin gerçek yarışlara ve gerçek arabalara çekim yapıp onu yakalama yaklaşımı tam olarak budur. Benim için çok büyük ama heyecan verici bir meydan okuma olacak” ifadeleriyle anlattı.

ÇEKİMLER BRİTANYA GRAND PRIX’DE YAPILACAK

Beyazperde’nin aktardığına göre, Brad Pitt filmde, acemi bir sürücünün pistlerde başarıya ulaşmasına yardımcı olmak için son bir kez geri dönen emekli bir yarışçı Sonny Hayes olarak rol alacak. “Apex”te Pitt’in eğiteceği genç yarışçıyı ise Damson Idris canlandıracak.

Filmin çekimleri Britanya Grand Prix’sinde gerçekleştirilecek. “Apex”in çekimlerinin 2023 Formula 1 sezonu boyunca devam etmesi planlanıyor.

BRAD PITT, FORMASYON TURUNA LİDERLİK EDECEK

Pitt, Mercedes tarafından filme özel üretilen araçla bu hafta sonu Silverstone’da yapılacak olan Britanya Grand Prix’de pole pozisyonunu kazanan pilotun yerine formasyon turuna liderlik edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx