BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş (ISSEN)

İşbir Sentetik, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde bulunan 184 Ada ve 190 Ada’da yer alan fabrika binasının bulunduğu parsellere bitişik 10.558,261 m2 ve 10.436,493 m2 olmak üzere toplam 20994,754 metrekare, 2 adet OSB parseli 31.492.131 TL değerle Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nden satın aldı.

Sanica Isı Sanayi A.Ş. (SNICA)

Sanica Isı, Ortadoğu Ülkelerinden gelen yoğun PPRC üst yapı boru ihracat taleplerinin karşılanabilmesi amacıyla; İstanbul boru fabrikamızda mevcut 5 hatta ilave olarak, Elazığ fabrikamızda PPRC üst yapı boru üretimini gerçekleştirmek üzere 5 yeni hat yatırımı ile kapasitenin %100 artırılmasına karar verdi.

Ege Endüstri (EGEEN)

Ege Endüstri, yatırım teşvik belgesi kapsamında, Pınarbaşı merkez üretim tesisindeki modernizasyon çalışmalarını tamamladı. Şirket, Yatırım teşvik belgesinin tamamlama vizesi işlemlerinin yapılabilmesi için 28.09.2023 tarihinde T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğüne başvuruda bulundu.

Cosmos Yatırım Holding A.Ş. (COSMO)

Cosmos Yatırım Holding, daha önce bağlı ortaklığı Cosmos Mühendislik A.Ş.’nin yurt içi müşterisi ile 23.983.999 TL (KDV hariç) tutarında elektrik ve mekanik taahhüt sözleşmesi imzalandığı açıklamıştı. Şirket, söz konusu iş kapsamı genişletilerek 36.797.226 TL (KDV hariç) tutarında ek sözleşme imzalandığını ve toplam sözleşme tutarının 60.781.225 TL (KDV hariç) olarak güncellendiğini bildirdi.

Inveo Yatırım Holding A.Ş. (INVEO)

Inveo Yatırım,14.02.2023 – 08.08.2023 tarihleri arasında yürüttüğü geri alım programı kapsamında şirketin sahip olduğu INVEO paylarının 4.200.000 adede ulaştığını bildirdi.

Şirket, söz konusu geri alım programı kapsamında almış olduğu paylardan 210.000 adet INVEO payını 28.09.2023 tarihinde Borsa Istanbul’da 65,2 TL fiyattan sattı.

Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş. (ORGE)

Orge Enerji, şirket bünyesinde faaliyet gösteren E-Mobilite Departmanınca Elektrikli Araç Şarj Ünitelerine yönelik sürdürülen fizibilite ve geliştirme çalışmaları çerçevesinde, öncelikli üretimi planlanan “Round” ve “Hexa” modellerinin endüstriyel tasarımlarının tesciline yönelik Türk Patent ve Marka Kurumu başvurusunun gerçekleştirildiğini bildirdi.

Türkiye Garanti Bankası A.Ş. (GARAN)

JCR Eurasia Rating, 28 Eylül 2023 tarihinde “Türkiye Garanti Bankası A.Ş.”nin konsolide yapısını değerlendirerek, bankanın Uzun Vadeli Ulusal Notunu yatırım yapılabilir seviyede ve en yüksek kredi derecelendirme kategorisi olan ‘AAA(Tr)’ olarak, Kısa Vadeli Ulusal Notunu ise ‘J1+ (tr)’ olarak teyit etti. Her iki notun görünümlerini ise ‘Stabil’ olarak teyit etti. Öte yandan, Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notlarını sırasıyla ‘BBB-‘ ve ‘BBB’ olarak teyit ederken, görünümlerini ise ülke tavanının üzerinde ‘Stabil’ olarak teyit etti.

VBTS kapsamına alınan hisseler

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında GEREL, HATSN, KCAER, SAYAS, SELVA ve SMRTG payları 29/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Hisse senetlerinin borsa verileri, adil değeri, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan kazançlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx