Adalet Bakan Yardımcısı’nın haberine “sahte” belgeli yasak

Uyuşturucu baronu Urfi Çetinkaya’nın serbest kalması için bazı kişilerin Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek ile temasa geçtiğine ilişkin habere gelen erişim engeli kararının sahte olduğu ortaya çıktı. 

Halktv.com.tr’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, dün uyuşturucu ticareti suçundan kırmızı bültenle aranan ve 24 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan felçli lakaplı uyuşturucu baronu Urfi Çetinkaya, o dönem cezaevlerinden sorumlu Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek ile temasa geçmek istedi ve Gürlek’in gelişmeleri takip eden narkotik daire başkanlığı tarafından uyarıldı. 

Sözkonusu habere, Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek talebiyle İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engeli kararı geldi. Haber yayından kaldırılırken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki üst düzey isimlere kararın iletildiği, ancak sahte olduğunun söylendiği belirtildi. 

Erişim kararına ilişkin “Sizin avukatınız Şahin Polatlı mı?” diye sorulan Gürlek’in “Siz kararı sosyal medyada paylaşmışsınız o karar sahte. Öyle bir hakim yok” dediği aktarıldı. 

Gürlek, “Siz bu ülkenin Adalet Bakan Yardımcısı olarak bir gazetecinin kamuoyuyla paylaştığı, bir belgeni sahte olduğunu bilmenize rağmen nasıl susarsınız? Yargıdaki çürümüşlük bu kadar gündemdeyken nasıl bu konuya müdahale etmezsiniz? Bilip, susmanız da suç değil mi?” sorularına ise yanıt vermedi. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir