Türk Grubu Denizbank İstanbul Wildcats, Dünya Kupasında 1.3 milyon TL kazandı

Dünyanın en tanınan taşınabilir oyunlarından PUBG MOBILE’ın en büyük turnuvalarından PUBG MOBILE World Invitational’ın (PMWI) birinci ayağı 11- 13 Ağustos tarihleri ortasında tamamlandı. Turnuvaya katılan Türk gruplarından Denizbank İstanbul Wildcats, dünyanın her yerinden 18 espor grubunun katıldığı bu büyük tertipten 1.3 Milyon TL’lik mükafatla dönmeyi başardı.

Ülkemizi ana turnuvada temsil eden Denizbank İstanbul Wildcats grubu, turnuvanın ikinci gününde çok yeterli bir çıkış yakaladı ve turnuvayı 7. olarak noktaladı. Toplamda 73 bin 500 dolar (1,3 milyon Türk Lirası) ödül kazanan Wildcats, dünya yedincisi olarak Espor tarafında büyük bir muvaffakiyet yakaladı ve Türkiye’yi gururlandırdı.

Suudi Arabistan’ın Riyad kentinin merkezine kurulan dev alanda, turnuvaya Suudi Arabistan temsilcisi Falcon Esports damga vurdu. Yüzlerce taraftarın katıldığı turnuvada Falcon Esports şampiyonluğu az bir farkla elinden kaçırdı ve Tayland temsilcisi Vampire Esports şampiyon olarak 525 bin dolarlık büyük mükafatın sahibi oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.