TOKİ müracaatları ne vakit yapılacak? TOKİ müracaat koşulları nelerdir?

Kabine toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muştusunu verdiği TOKİ projesi hakkından araştırmalar sürat kazandı.

TOKİ meskenlerine başvurmak için sabırsızlanan vatandaşlar müracaatların ne vakit başlayacağı ve müracaat kurallarını merak ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Ağustos tarihindenyapılan Kabine toplantısı akabinde yaptığı açıklamada “Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut atağını başlatıyoruz. Hazırlıklarımız bitmek üzere. Vatandaşlarımızı kira öder üzere taksitlerle, lokal ve yatay mimari anlayışına nazaran inşa edilmiş konut projeleriyle mesken sahibi yapacağız. Şehit yakınları ve gazilerimiz ile emeklilerimize özel kontenjan ayıracağız. Birinci kere evlenen gençlerimiz projede kota sahibi olacak. Konut projelerinin tamamında yenilenebilir güç sistemi kullanılacak. Bu adım kiraların da düşmesine yol açacaktır. Konut kampanyasının detaylarını önümüzdeki ay açıklayacağız.” tabirlerini kullandı.

TOKİ müracaatları ne vakit başlayacak?

TOKİ müracaatlarının ne vakit başlayacağı şimdi netlik kazanmadı.Ancak yapılan açıklamalara nazaran önümüzdeki ay TOKİ müracaatları alınmaya başlayacak.

TOKİ müracaat kuralları nelerdir?

– 18 yaşını doldurmuş olmak

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

– Toplu Konut Yönetiminden konut satın almamış olması ve Toplu Konut Yönetiminden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Görev Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

– Bir aileden yanlızca bir aile bireyi müracaat yapabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.