Teksas’taki okul saldırısından sonra Netflix’ten o diziyi izleyeceklere ikaz

Netflix, tanınan dizisi Stranger Things’in yeni kısımlarına ikazlar ekledi. Yayın platformu, Teksas’taki okulda yaşanan katliamdan sonra bu hassasiyeti göstermeye karar verdiğini açıkladı.

Stranger Things, uzun vakit sonra yeni kısımlarıyla Netflix’e geri döndü. Lakin yayın platformu yeni kısımlardan evvel izleyicilerini uyarmanın gerekli olduğunu düşündü.

Geçtiğimiz günlerde Teksas’ta yaşanan okul katliamında 19’u çocuk 21 kişi hayatını kaybetti. Olay, tüm dünyada şok tesiri yaratırken yayın platformu da yaşananlar karşısında hassasiyet gösterdi.

Uzun vakittir beklenen dizisi Stranger Things’te yer alan şiddet içerikli sahneler üzerine ikazlar yerleştirdi. Netflix hususla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Stranger Things’in bu dönemini bir yıl evvel çektik. Fakat Teksas’ta bir okulda son vakitlerde yaşanan trajik olay göz önüne alındığında, izleyiciler dizinin birinci kısmının açılış sahnesini üzücü bulabilirler. Bu tanım edilemez şiddet nedeniyle derinden üzüldük ve kalplerimiz sevilen birinin yasını tutan her aileyle birlikte.”

Ayrıyeten, dizinin kısım açıklaması artık şu kelamları de içerecek: “Uyarı: Çocukların dahil olduğu sansürsüz şiddet içeriyor.”

Teksas saldırısının akabinde bu tip tedbirler alan tek yayın platformu Netflix de değil; CBS de bu hafta FBI gösterisinin dönem finalini yayınlamamayı seçti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.