Şampiyonlukların koçu Engin Gençoğlu

Beysu Konyaspor Basketbol’u ING Üstün Lig’e çıkaran Başantrenör Engin Gençoğlu, açıklamalarda bulundu.

Daha evvel Fethiyespor’la da 2’nci Lig şampiyonluğu yaşayan Engin Gençoğlu, başarılarla süren mesleğinde gayelerini anlattı.

Konyaspor’un 100’üncü yılında şampiyonluğa ulaştığını tabir eden Gençoğlu, “Bu şampiyonluk bizim için çok kıymetliydi. Zira Konyaspor topluluk olarak, idare olarak, seyirci olarak ve kent olarak Harika Lig’i hak ediyordu. Bunu başardığımız için çok memnunuz. Gelecek dönemle ilgili planlarımızla alakalı olarak şunu söyleyebilirim, bu dönemi geçiş olarak kıymetlendiriyoruz. Önümüzdeki dönemden itibaren Avrupa kupalarına katılacak bir kadro oluşturmak istiyoruz. Seçeceğimiz yabancılar ve anlaştığımız Türk oyuncularla birlikte alanda uğraş eden bir grup yaratmak istiyoruz. Konyaspor’u Üstün Lig’de var ettiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

“PINAR KARŞIYAKA BİR OKULDUR”

Yıllarca Pınar Karşıyaka ve Başantrenör Ufuk Sarıca’nın takımında yer alan Engin Gençoğlu, Karşıyaka’nın bir okul olduğunu lisana getirdi. “Pınar Karşıyaka benim yuvam” diyen Gençoğlu, “1996 yılından itibaren spor okulu antrenörü olarak mesleğe başladığım yer. Karşıyaka’nın bana kattığı bedeli ve bendeki yeri çok özeldir. Birçok antrenörle çalışma imkanı buldum. Halil Üner, Murat Didin, Ergin Ataman, Ahmet Kandemir ve en son da Ufuk Sarıca ile çalıştım. Pınar Karşıyaka’nın bana katkılarını asla yadsıyamam ve kulübe her vakit minnettarım. Son 10 sene Ufuk Sarıca ile misyon yaptım. Kendisi hem ulusal ekip olsun hem de çalıştığı kulüplerde olsun büyük başarılara imza atmıştır. Yeni nesil antrenörlerin en kıymetlisidir. Sistem, oyun, disiplin ve tertiplerle ilgili birçok şeyimizi birlikte oluşturduk” diye konuştu.

“TÜRK BASKETBOLU AVRUPA’DA KELAM SAHİBİ”

Türk basketbolunun milletlerarası arenada çok değerli yere geldiğini söz eden Engin Gençoğlu, “Son 4-5 yıldır Türk basketbolunun Avrupa’da büyük yükselişte olduğunu görüyoruz. Baktığımızda İspanya Ligi ve Türkiye Ligi en reytingi yüksek ligler. Anadolu Efes’in üst üste kazanmış olduğu Euroleague şampiyonluğu var. Tekrar bu dönem Bahçeşehir’in kazanmış olduğu Avrupa kupası var, Bursaspor final oynadı. Türkiye’de 11 ekip Avrupa kupası oynuyor. Bu Avrupa’da ne kadar faal ve reytingi yüksek bir lig olduğumuzu gösteriyor. Avrupa’da kelam sahibi olan bir ülke olduk. Kulüplerimizin yatırımları, seyircimizin potansiyeli, bütçelerimiz çok sevindirici. Bunda federasyonumuzun ekstra çalışması ve uğraşı de tesirli olmuştur. Sponsorların basketbola bakış açısı da çok değerlidir” bildirisi verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.