Sabah yazdı Odatv sordu… Konser yalanı… İmamoğlu neredeydi

Sabah Gazetesi’nin her zaman olduğu gibi, İBB ve Başkanı hakkında yalan haberler yaptığını söyleyen Ongun, çok basit bir araştırmayla teyit edilebilecek bilgileri bile çarpıttıklarını söyledi. Ongun’un sözleri şöyle:

“Sabah’a göre Sayın İmamoğlu 18.48’de konser izlemeye gidiyor ve 4,5 saat kalıyor. Burada ilk sorulması gereken şu: Konser saat kaçta başlıyor? Konserin başlama saati 21:00. Yani Sabah’a göre Başkan konseri izlemek için neredeyse 3 saat önce sıraya girmiş.”

“TEK BİR GÖRÜNTÜ BULAMAMIŞLAR”

“Yani güler misin, ağlar mısın ne diyeyim” diyerek devam eden Murat Ongun şunları ifade etti:

“Başkan kazayla ilgili müdahaleleri ve çalışmaları yakından takip etti. Metrobüs yolu 2,5 saat sonra açıldıktan sonra da hastanede yaralı vatandaşlarımızı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Kaza yerine gidip orada çalışmaları engelleyecek kalabalık oluşturacak değildi kuşkusuz. Zaten yol normale dönünce, yaralı ziyaretlerinin ardından 23:00 gibi olay yerine de gitti. Yani Sabah’ın konserde dediği saatlerde önce hastane sonra da olay yerindeydi. Ama Sabah’a bakarsan gece yarısına kadar konserde eğlendi. Ne hikmetse konserden tek bir kare görüntüsünü bulamamışlar. Oysa gençler Başkanla fotoğraf çekmekten hoşlanır.”

“YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ”

Gönderilen tekzipleri Sabah Gazetesi’nin yayınlamadığını belirten Murat Ongun bu haberle ilgili ise yasal haklarını kullanacaklarını açıkladı. Murat Ongun sözlerine şöyle son verdi:

“Sabah’ın yalanını başka kesimlerde ispat edebilir ama ben o kısma girmeyeceğim. Yani neredeydi, kiminleydi belli. Bunu açıklamak benim işim değil. Burada odaklanmamız gereken Sabah Gazetesi’nin sistematik yalanları. Gençlik Kolları ya da medyaları hiç fark etmiyor. Vicdanları körelmiş. Kalplerini kötülük sarmış. Bu gazete tekziplerimizi yayınlanmadığı için artık tekzip göndermiyoruz ama bu haberle ilgili yasal haklarımızı arayacağız.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.