Rekabet Kurumu İkinci el araç satışı yapan dijital platformlar için harekete geçti

Rekabet Kurumu ikinci el araba satışı yapan  Arabam Com İnternet ve Bilgi Hizmetleri A.Ş., Vava Cars Turkey Otomotiv A.Ş., Otomobil Sepeti Otomotiv Bilişim Danışmanlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Letgo Taşınabilir İnternet Servisleri ve Ticaret A.Ş. hakkında Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. unsurunu ihlal etmeleri sebebiyle soruşturma açtı.

Kurumdan yapılan yazılı açıklama şöyle:

Çevrim içi platformlar üzerinden ikinci el binek araç alım, satımında faaliyet gösteren Otomobilim Com İnternet ve Bilgi Hizmetleri A.Ş., Vava Cars Turkey Otomotiv A.Ş., Otomobil Sepeti Otomotiv Bilişim Danışmanlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Letgo Taşınabilir İnternet Servisleri ve Ticaret A.Ş.’nin çeşitli uygulamalar ile 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. unsurunu ihlal ettikleri tezi üzerine yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, evrak ve yapılan tespitleri 21.07.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Konseyi, bulguları önemli ve kâfi bularak; Otomobilim Com İnternet ve Bilgi Hizmetleri A.Ş., Vava Cars Turkey Otomotiv A.Ş., Otomobil Sepeti Otomotiv Bilişim Danışmanlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Letgo Taşınabilir İnternet Servisleri ve Ticaret A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 22-33/528-M sayı ile karar verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.