PSAKD Diyarbakır Şubesi Lideri Atlı: Kaosun derinleştiği devirlerde Alevilere hücumlar artıyor

Ankara’da bulunan Ana Fatma Cemevi, Şah-ı Merdan Cemevi, Gökçebel Köy Derneği ve Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı’na yönelik 30 Temmuz’da yapılan taarruzlarla ilgili konuşan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Diyarbakır Şubesi Lideri Aydın Atlı, Alevi örgütlerine yönelik atakların sıradan olmadığını belirterek, tüm sorumluların açığa çıkarılması gerektiğinin altını çizdi.

‘ÜLKEDEKİ ORTAMLA ALAKALI’

Mezopotamya Ajansı’nın haberine nazaran bir kişi tarafından Ankara’nın farklı mahallelerinde bulunan 4 cemevine taarruzun dikkat çektiğini belirten Atlı, bununla akının organize olduğu ihtimalinin güçlendiğine işaret etti. Kaosun derinleştiği devirlerde Alevilere ve kurumlarına yönelik hücumların başladığını lisana getiren Atlı, “Bu hücumlar ülkedeki ortamla alakalı bir durum. Bunun altında neler çıkacağını vakit gösterecek” tabirlerini kullandı.

‘SOYLU’NUN AÇIKLAMALARI MANİDAR’

Atlı, daha evvel Alevilere ve kurumlarına yönelik akınlar olduğunu lakin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklama yapması ve iktidara yakın medyanın mevzuya dair haber servis etmesinin manidar olduğunu lisana getirdi. İçişleri Bakanlığı’nın Hacı Bektaş Veli’yi Anma Aktiflikleri ile Muharrem ayına ait 81 valiliğe gönderdiği genelgenin akabinde atağın yaşanmasına dikkat çeken Atlı, “Saldırıda Cem’e hazırlık yapan dedeye sandalye fırlatılıyor ve saldırgan elini kolunu sallayarak gidiyor. Bu da ilginç” dedi.

SEDAT PEKER’İN AÇIKLAMALARINI HATIRLATTI

Devlet ilişkili cürüm örgütü yöneticisi Sedat Peker’in, “Cemevlerine ileri periyotlarda hücumlar olacaktır” açıklamalarını hatırlatan Atlı, “En azından bu hücum bir meczup tarafından yapılmamıştır. Bu bile bizim için değerlidir. Bu akın bir kişinin yapacağı bir taarruz değildir. Bunun daha net, tüm taraflarıyla açığa çıkarılmasını istiyoruz” halinde konuştu. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.