Prof. Dr. Ahmet Saltık, Cumhuriyet’e konuştu: Kurban Bayramı için davet yapılmalı

Sağlık Bakanlığı’nın datalarına nazaran, 13-19 Haziran 2022’de 10 bin 954 olan haftalık hadise sayısı, 20-26 Haziran 2022’de 26 bin 635’e yükseldi.

Bakan Fahrettin Koca da olay sayılarında bir müddettir artış gözlemlendiğini belirterek, günlük binin altına inen olay sayılarının şu anda 4 bine yanlışsız ilerlediğini söylemişti.

Prof. Dr. Ahmet Saltık, artan hadise sayıları ve önlemlerdeki yetersizlikle ilgili Cumhuriyet TV‘ye konuştu.

“BAKANLIKTAN UTANÇ DUYUYORUM”

İktidarın gerçek datalarını sakladığını belirten Saltık, şu anki olay sayısının geçen haftadakinin iki katı olabileceğini belirtti. Bilgilerin inanılmaz bir halde çelişkili olduğunu anlatan Saltık, “Bakanlıktan utanç duyuyorum. İnsanları salak yerine koyuyorlar. Günahsız insanların hayat hakkını koruyamıyorlar. Çocuk aşıları da harikulâde önemli” tabirlerini kullandı.

“YAZ SALGINI İÇİNDEYİZ”

Hacdan dönecek olanların karantinaya alınması ve Kurban Bayramı için de başka bir davet yapılması gerektiğini söyleyen Saltık, Turkovac aşısının gerçek bir aşı olmadığını söyledi. Yurttaşların yeni bir dalga için daha kırılgan olduğunu belirten Saltık, “Sözde bilim heyetinden kurtulmalıyız. Bilgilerle oynuyor, halka palavra söylüyorsunuz. Avrupa kaynıyor. Çabucak MRNA aşılarına başlayınız” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.