Nilperi Şahinkaya’dan ‘Burak Deniz’ açıklaması: Hukuksal süreç başlayacak

Oyuncu Nilperi Şahinkaya, sevgilisi Emre Yusufi ile katıldığı 29. Memleketler arası Altın Koza Sinema Şenliği Ödül Töreni’nde, kendisine küfür ettiği ve arbede çıkardığı ileri sürülen oyuncu Burak Deniz ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Şahinkaya, olayla ilgili, “Hukuki süreç başlayacağı için avukatlarımızdan öğrenebilirsiniz. Bununla ilgili hiçbir konuşma yapmayacağım” dedi.

DHA’nın aktardığı habere nazaran, Nilperi Şahinkaya’nın avukatı Nail Gönenli ise, Burak Deniz tarafından Şahinkaya ve arkadaşlarına yönelik sinkaflı küfürleri, hakaret hareketleri ve fizikî saldırısı sebebiyle her türlü somut kanıtlarla tüm yasal haklarını kullanarak sürecin takipçisi olacaklarını söyledi.

‘SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’

Nail Gönenli yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı:

“Müvekkil Nilperi Şahinkaya, erkek arkadaşı ve öbür arkadaşının kelamlı ve fizikî taarruza uğradığına ait haberlerin basına yansıması ve Burak Deniz isimli oyuncunun menajeri tarafından haberlerin yalanlanması sebebiyle bahse ait kamuoyunun bilgilendirilmesi ismine aşağıdaki açıklamayı yapma zarureti hasıl olmuştur. 15.09.2022 tarihinde Adana Altın Koza Sinema Şenliği’nde heyet üyesi olarak yer alan Müvekkil Nilperi Şahinkaya’nın konakladığı otelde müvekkil, erkek arkadaşı ve öbür arkadaşları ile bir ortadayken daha evvel hiçbir ortamda tanışmadığı Burak Deniz’in birkaç kere masaya epey alkollü bir formda gelip müvekkil ve yanındaki erkek arkadaşına sinkaflı küfürler ettiği, ortam gerginleşince müvekkilin masayı terk etmek zorunda kalması ardından gerisinden küfürlerine devam etmesi suretiyle hakaretlere maruz kalmıştır.

Aynı vakitte ortamın gerginleşmesini engellemek isteyen müvekkilin yakın arkadaşı Deniz Akıncı’nın ortaya girmek istemesi sonucunda Burak Deniz’in kendisini darp etmek emeliyle yumruk sallaması talih yapıtı ilgili şahsın hızına gelmemiştir. Burak Deniz tarafından müvekkil ve arkadaşlarına yönelik sinkaflı küfürleri, hakaret hareketleri ve fizikî saldırısı sebebiyle her türlü somut kanıtlarla tüm yasal haklarımızı kullanarak sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.