Netflix dizisi Mezarlık’tan dikkat çeken ‘Bitcoin’ göndermesi

Bitcoin’in 2008’de hayatımıza girmesinden bu yana kripto para dalı, süratle gelişmeye ve çok daha geniş bölümlerce bilinirliğini artırmaya devam etti. Bilhassa Bitcoin ve kripto paralar; belgeseller, sinemalar ve reklamlarda sık sık yer alırken, son olarak dizilerin içerisinde de kendisine yer buldu.

MEZARLIK’TA ‘BITCOIN’ AYRINTISI

CHIP Online’ın haberine göre; Netflix’in yeni dizisi Mezarlık’ta yer alan bir sahne, kripto meraklılarının dikkatinden kaçmadı. Bayan cinayetlerine odaklanan bir takımı yöneten Komiser Önem’in öyküsünün anlatıldığı dizide Bitcoin detayı ilgi çekti. 

Bir sahnede, duvarda “Herkes bir gün güçlü olacak” yazısı göze çarpıyordu. Yazıda yer alan B harfi ise Bitcoin‘in işareti ile yazılmıştı.

İşte izleyicilerin dikkatinden kaçmayan o sahne:

Mezarlık dizisi birinci dönemi ile Netflix’te izleyici karşısına çıktı. Dizinin ikinci döneminin yayımlanıp yayımlanmayacağı hakkında şimdi bir açıklama yapılmadı.

MEZARLIK DİZİSİ OYUNCULARI

Mezarlık dizisi oyuncuları ortasında Tekçe Akalay, Olgun Toker, Şehsuvar Aktaş, Hakan Meriçliler, Sezgin Uzunbekiroğlu, Cem Sürgit, Berna Öztürk, Baran Güler, Elif Sevinç üzere isimler yer alıyor.

DİZİNİN KONUSU NE? 

Kadın cinayetlerine odaklanan bir takımı yöneten Komiser Değer’in karşısındaki en büyük zorluk elindeki hadiseler değil, bu cinayetlere ön yargıyla yaklaşan erkeklerdir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.