MSB’den PKK/YPG’lilerin Fransa Senatosunda ağırlanmasına tepki

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “NATO üyesi Fransa’nın parlamentosunda eli kanlı PKK/YPG terör örgütünün temsilcilerinin ağırlanması, parlamentonun saygınlığına gölge düşürmüştür. Bu hareket müttefiklik ruhuna aykırı olduğu gibi NATO’nun terörle mücadelesinin de içini boşaltmaktadır. “Türk Silahlı Kuvvetleri, her hâlükârda tüm terör örgütlerine karşı mücadelesine aralıksız devam edecektir.” denildi.

NE OLMUŞTU?

Fransa Senatosu’nda Nevruz kutlaması adı altında skandal bir olay yaşandı. Terör örgütü YPG/YPJ yöneticileri Fransa’da katıldıkları resepsiyonda ödüllendirildi.

Terör heyeti Fransa’nın başkenti Paris’teki Senato binasında Senatör Pierre Laurent ile bir araya geldi.

Avrupa Solu Partisi Başkan Yardımcısı ve Paris Senatörü olan Pierre Laurent o buluşmaya ait fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı. Laurent paylaşımında ‘Bu hafta, Kuzeydoğu Suriye İdari Otoritesi’nden bir heyeti Senato’da ağırlama şerefine eriştim!’ ifadelerini de kullandı.

Fransız-Kürt Girişimciler Birliği tarafından organize edilen resepsiyonda YPJ’nin sözde Sözcüsü Rûksan Mihemed ile YPG’nin sözde Sözcüsü Nûrî Mehmûd’a ‘onur nişanı’ verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir