Kullanılmış Çay Poşetlerini Sakın Atmayın! Onlarla Yapabileceklerinizi Görünce Çok Şaşırıacaksınız!

İster sıcak ister ılık olsun; yeşil yahut siyah: çay birçok insanın keyif aldığı bir şeydir. Çay poşetini ne kadar mühlet içinde bırakmanız gerektiği konusunda bitmek tükenmek bilmeyen tartışmalarımız olsa da, poşet çayları tek bir kullanımdan sonra çöpe atmanın biraz israf olduğunu düşünüyoruz. Ancak çay poşetlerini ılık suyunuza biraz tat vermekten çok daha fazlası için kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

YULAF EZMENİZİ YAHUT MAKARNANIZI TATLANDIRIN

Kulağa biraz garip gelebilir, lakin bu yiyeceklere kullanılmış bir çay poşeti eklemek lezzetlerini hakikaten güzelleştirebilir. Yulaf ezmenize portakal, tarçın yahut limonlu poşet çay, makarnanıza ise poşet yeşil çay yahut nane çayı eklemeyi deneyin.

CİLDİ YATIŞTIRMAK İÇİN KULLANIN

Bir dahaki sefere banyo yaparken, suya kullanılmış çay poşetleri eklemeyi deneyin. Cildinizi yatıştırır ve birebir vakitte üstün yumuşak ve pürüzsüz hale getirir!

DAHA BEYAZ TIRNAKLAR İÇİN KULLANIN

Bir kaseyi yahut kovayı ılık suyla doldurun ve bir tutam kabartma tozu ile birlikte birkaç kullanılmış limon çayı ekleyin. Ellerinizi birkaç dakika suya batırın ve tırnaklarınız daha beyaz olacaktır.

GÖZ ALTI TORBALARINI ÇIKARIN

Göz altı torbalarından kurtulmak istiyorsanız, gözlerinizin altına birkaç (sıcak değil!) çay poşeti koyun. Beş dakika rahatlayın, gerisini çay halleder.

PARLAK SAÇLAR

Bir kase ılık suya üç yahut dört poşet çay ekleyin ve bir müddet bekletin. Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra, saçınızı durulamak için çay suyu kullanın. Papatya çayı, dışarıdaki tüm sarışınlar için mükemmel ve siyah çay, esmerler için en yeterli sonucu verir.

SOĞAN YAHUT SARIMSAK KOKUSUNDAN KURTULUN

Az evvel sarımsak yahut soğan mı kestiniz ve ellerinizi kokuyor mu? Kullanılmış bir çay poşetini ellerinize sürün. Konutunuzdaki kokudan kurtulmak mı istiyorsunuz? Birkaç çay poşeti tarçın çubuğuyla birlikte kaynatın. Konutunuz kısa müddette yine hoş kokacak!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.