Kılıçdaroğlu’ndan Ümit Özdağ’ın “Mansur Yavaş” çağrısına ilk yorum: Memnuniyet duyduk

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, önceki gün katıldığı televizyon programında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Özdağ, “Bizim Cumhurbaşkanı adayımız Mansur Yavaş’tır, kendisini Türkiye’nin geleceği adına göreve çağırıyoruz” dedi. Özdağ’ın bu açıklamasının ardından gözler CHP cephesine çevrildi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili ilk kez yorumda bulundu.

DAHA ÖNCE YAVAŞ’IN ADAYLIĞINA KAPILARI KAPATMIŞTI

Daha önce “Sayın Yavaş ve İmamoğlu’nun ismi öne çıkarılıyor ama İstanbul ve Ankara’nın yönetimini bırakamayız. Seçmenimize anlatamayız” diyerek Yavaş’ın adaylığına kapıları kapatan Kılıçdaroğlu, bu sefer olmaz demedi. CHP lideri, “Cumhurbaşkanlığı adaylığı söz konusu olunca akla bir CHP’li ismin gelmesi memnuniyet verici. Sayın Özdağ’ın cumhurbaşkanı adayı olarak bir CHP’liyi önermesi güzel bir şey. Buna memnun oldum” diye konuştu.

Mansur Yavaş'ın adaylık ihtimali soruldu, CHP lideri Kılıçdaroğlu bu kez 'Olmaz' demedi

“ADAYI 6 LİDERLE BERABER BELİRLEYECEĞİZ”

HALK TV’den Fikret Bila’ya açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, adayın 6 lider tarafından belirleneceğini belirterek, “Kimse merak etmesin. Bu kötü gidişi durduracağız. Millet İttifakı’nın adayı cumhurbaşkanı olacak. Kimin aday olacağı konusunda anahtar 6’lı masa. 6 lider adayı belirleyecek. Biz 6 genel bakan bir kader birliği yaptık” ifadelerini kullandı.

“İKTİDARA GELDİĞİMİZDE 5 AY İÇİNDE TÜRKİYE RAHATLAYACAK”

İktidara geldiklerinde Türkiye’nin rahat nefes alacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Demokrasi, insan hakları, ifade özgürlüğü, medya özgürlüğü, hukukun üstünlüğü, ekonomik krizin çözülmesi, vatandaşlarımızın insanca yaşama koşullarına kavuşturulması, hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi gibi demokratik, sosyal hukuk devletinin tüm kurallarını ve kurumlarını hayata geçireceğiz. İktidara geldiğimizde 5 ay içinde Türkiye rahatlayacak, vatandaşlarımız nefes alacak” şeklinde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.