İstek Çalımbay: ‘Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç’ı çabucak alırız’

Süper Lig takımlarından Demir Küme Sivasspor’un teknik yöneticisi Rıza Çalımbay, TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

“50 MİLYON EURO İSTEDİLER”

Tecrübeli Teknik Yönetici Çalımbay, “Üç yıldır üst üste Avrupa’ya gidiyoruz. Harika bir iş başardığımızı düşünüyorum. En büyük amaçlarımdan biri Avrupa’da devam etmek ve ülke puanını üst çekmek. Avrupa’nın en yaşlı gruplarından biriyiz, lakin kaliteli oyunculara sahibiz. Genç oyuncu alabilmek, biraz bütçe problemi. Ajax’ın rezerv ekibinden beğendiğimiz bir oyuncu için bizden 50 milyon Euro istediler” diye konuştu.

“YABANCILAR DAHA ŞANSLI”

Süper Lig’deki teknik yöneticilerin durumu için de konuşan tecrübeli hoca, “Türkiye’de kaliteli antrenörler var. Nuri Şahin, Volkan Demirel de yeni yeni başlıyor. Yeni arkadaşlarımıza vakit vermek lazım. Başkaları aslında deneyimli. Yabancılar daha şanslı. Örneğin Fenerbahçe… Fenerbahçe hoca alıyor özel uçakla geliyor, helikopterle oteline gidiyor. Bu kadar lükse, abartmaya gerek yok. Öbür antrenörlere yazık. Yabancı geliyor, oyuncu istiyor ve alınıyor. Güçlü grup, taraftarı var. Bunlar aslında ya şampiyon olacak, ya da ikinci olacak. Yabancıların bahtı bizden daha yüksek oluyor. Bizim hepimizin yabancı hocalardan eksiği yok, fazlamız vardır” dedi.

“MİLLİ EKİPTE YERLİ BİRİ OLMALI”

Milli grup ile görüşlerini aktaran İstek Çalımbay, “” değerlendirmesini yaptı.

Rıza Çalımbay, yabancı kuralı ile ilgili konuşurken, “Yabancı kuralı belirlenirken, biz hocaların fikirlerinin de alınması gerekir. Zira işi yapan ve oyuncularla yaşayan biziz” kelamlarını kullandı.

VALERIEN ISMAEL YANITI

Valerien Ismael’in Beşiktaş’ın başında olmasına ne dersiniz?” sorusunu yanıtlayan İstek Çalımbay, “Kötü niyetli insan değilim, aklımın ucundan geçmez. Yabancılar kadar en güzelini yaparız, Beşiktaş, ulusal kadro, diğer ekip… Ben işimi çok seviyorum” yanıtını verdi.

“KEŞKE BABAM YAŞASAYDI”

Sivaslı olması ve Sivasspor’u çalıştırması hakkında açıklama yapan İstek Çalımbay “Sivasspor’dan en çok çalışan teknik adamım, 6,5 yıl oldu. Keşke babam yaşasaydı, beni kupayla görseydi. İnanılmaz keyifli olurdu, kesin ağlardı. Yapacak bir şey yok, hayat” sözlerini kullandı.

“MERT HAKAN YANDAŞ VE EMRE KILINÇ’I ALIRIZ”

Sivasspor’dan ayrılan Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç ile ilgili açıklama yapan İstek Çalımbay “Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç futbolu çok seviyor. Sivasspor’a geri gelmek isteseler, çabucak kapıyı açarız” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.