İş birliği için kapı aralandı

MEHTAP GÖKDEMİR – CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İnce, yerel seçimde iş birliği yapıp yapamayacaklarını değerlendirdi. Karşılıklı niyet beyanları ile iş birliğine kapıları aralayan iki lider, önümüzdeki günlerde tekrar bir araya gelecek.

İnce, Genel Merkez’e gelişinde bir basın mensubunun, “İzmir adayı olacağınız konuşuluyor kulislerde. Var mı böyle bir ihtimal?” sorusuna, “Sayın Genel Başkan’a kurultaydan sonra hayırlı uğurlu olsun ziyaretinde bulunmaya geldim. O kadar” yanıtını verdi. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından iki lider ortak açıklama yaptı. İnce’ye nazik ziyareti için teşekkür eden Özel, “Memleket meselelerini konuştuk. Önümüzdeki süreç için de diyalog ve temas halinde olmak noktasında fikir birliğine vardık” dedi. İnce de, “Sayın Genel Başkan’a, CHP amiral gemisidir, muhalefetteki en güçlü partidir, o konuda görüşlerimizi aktardık. Türkiye nasıl yeniden ayağa kaldırılır, nasıl bir topyekûn mücadele edilir bu konuda görüşlerimizi paylaştık” dedi.

CHP’den 14 Ocak’ta miting kararı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel başkanlığında dün toplanan PM ve MYK’da belediye başkanı adayları görüşülecekti ancak gündeme TİP Hatay Milletvekili Can Atalay alındı. Özel, aday görüşmelerinin haftaya ertelendiğini açıklayarak özetle şunları söyledi: “CHP olarak, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi üyeleri hakkında HSK’ya, Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin ilgili üyeleri hakkında Yargıtay’ın Birinci Basamak Kurulu’na başvurularımızı yapıyoruz. 9 Ocak Salı saat 15.00’te Genel Kurulu olağanüstü toplantıya çağırıyoruz. 14 Ocak Pazar saat 13.00’te tüm vatandaşlarımızı Tandoğan Meydanı’nda yapacağımız mitingimize davet ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir