iPhone 14’lerin minimum depolama alanı ne kadar olacak?

Apple için yılın en önemli ayı olan Eylül’e artık oldukça kısa bir süre kaldı. Her ne kadar şu ana kadar Amerikalı teknoloji devi tarafından resmi bir tanıtım tarihi açıklanmamış olsa da, önceki tecrübelerimizden yola çıkarak bu etkinliğin 12 ya da 13 Eylül’de gerçekleşeceğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte tanıtım tarihinin yaklaşması demek, sızıntı ve iddiaların da artması demektir.

Son birkaç gündür ortalıkta iPhone 14’lerin fiyatlarının artmasına bağlı olarak minimum depolama alanlarının da 128GB’dan 256GB’a çıkarılacağı iddiaları dolaşıyordu. Ancak ünlü analist ve duyumcu Jeff Pu, Apple’ın müşterilerine böyle bir iyilik yapmak niyetinde olmadığını dile getirdi.

iPhone 14’lerin minimum depolama alanı ne kadar olacak?

Jeff Pu’ya göre Apple’ın zaten ön gördüğü 100 dolarlık artışın temelinde maliyetlerin yükselmesi yatıyor. Hal böyleyken şirketin kendisini yeni bir maliyet yükü altına sokması çok da akıllıca olmaz. İşte bu sebeple, hem standart iPhone modelleri hem de Pro modelleri yine 128GB’lık depolama alanı seçeneğinden başlayacak.

Öte yandan bir süredir acaba 2TB’lık depolama alanı seçeneğini görebiliriz şeklinde konuşulan iddialar da Jeff Pu tarafından yalanlandı. Ünlü duyumcu, Apple’ın bu konuda da herhangi bir değişikliğe gitmeyeceğini ve yeni amiral gemisi serisi için 128GB, 256GB, 512GB ve 1TB’lık 4 farklı depolama alanı seçeneğiyle karşımıza geleceğini söyledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.