iOS 16 “iCloud Paylaşılan Fotoğraf Arşivi” Özelliği Ertelendi

Apple, iOS 16 güncellemesini 12 Eylül Pazartesi günü piyasaya süreceğini duyurdu. Öte yandan, iOS 16 için yeni olan iCloud Paylaşılan Fotoğraf Arşivi özelliği ertelenmiş gibi gözüküyor.

Şirket, şu anda beta sürümünde olan ‌iOS 16‌ için arkadaşlarınızla ve ailenizle fotoğraf paylaşmayı kolaylaştırmayı amaçlayan bir ‌iCloud‌ Paylaşılan Fotoğraf Arşivi’ni tanıttı. ‌‌iCloud‌‌ Paylaşılan Fotoğraf Arşivi ile Fotoğraflar uygulamasındaki yeni bir seçenek, paylaşılan bir arşiv oluşturmaya ve ardından Apple cihazı olan herkesi fotoğrafları görüntülemeye, arşive fotoğraf eklemeye, arşivde bulunan fotoğrafları düzenlemeye davet etmenize, resimleri favorilere eklemeye ve altyazı eklemeye olanak tanıyor. Herhangi bir sınırlama da bulunmuyor ve tüm katılımcılar aynı izinlere sahip oluyor.

Ancak Apple, iPhone 14 basın bülteninin altındaki bir dipnotta “‌iCloud‌ Paylaşılan Fotoğraf Arşivi gelecekteki bir yazılım güncellemesinde kullanılabilecek” diyor ve iOS 16 sayfasında da özellik için “Bu yıl sizinle” ibaresine yer veriyor. Bu nedenle, yeni özellik ‌iOS 16‌’nın ilk resmi sürümüne ulaşamayacak diyebiliriz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.