İngiliz basını yazdı: Putin’in sağ koluna suikast savı

Rusya’da Devlet Lideri Vladimir Putin’in sağ kolu olarak tanınan Rusya Güvenlik Kurulu Lideri Nikolay Patruşev’e suikast düzenlendiği tezi gündem oldu.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde beşinci aya girilirken, bu kere Rusya’yı sarsan bir suikast argümanı gündeme oturdu.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere nazaran, Putin’in sağ kolu olarak da anılan Rusya Güvenlik Kurulu Lideri Nikolay Patruşev’e suikast düzenlendi.

FSB bâtın servisinin eski lideri ve Kremlin güvenlik kurulu sekreteri olan 71 yaşındaki Nikolai Patruşev’in son günlerde rahatsızlanmasının akabinde hastaneye kaldırıldığı bildirilirken, Patruşev’in zehirlendiği tez edildi.

Eski bir Kremlin yetkilisi tarafından kullanıldığı argüman edilen Rus muhalif Telegram kanalı General SVR, toksikoloji test sonuçlarına nazaran Patrushev’in ‘sentetik bir zehirden’ etkilendiğini, şu anda da tedavi altında olduğunu duyurdu.

‘PUTİN BABA OLMAYA HAZIRLANIYOR’

Geçtiğimiz aylarda Patruşev’in ismi ‘Putin’in koltuğunu emanet edeceği isim’ olarak gündeme gelmişti. Putin’in sağ kolu olan Patruşev’in suikastten önemli ziyan görmeden kurtulduğu bildirildi.

Eski FSB lideri,  Putin’in tıbbi tedavi için bulunmadığı vakitlerde yetki verdiği adam olarak tanınmasının yanı sıra, Ukrayna’daki işgal operasyonunun da kilit isimleri ortasında yer alıyor.

Öte yandan birebir Telegram kanalından Rusya önderi Putin ile ilgili de dikkat çeken bir sav geldi. Putin’in eski olimpik jimnastikçi Alina Kabaeva’dan bir kız çocuğu beklediğini argüman etti. Rusya’da muhalif yayın yapan kanal Putin’in bir defa daha baba olmaya hazırlandığını öne sürdü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.