İktidara yakınlığıyla bilinen sosyal medya fenomeninden 9 Eylül çıkışı: K.çlarından kurutuluş günü oluşturmaya çalışıyorlar

Doğalgaza gelen her zamda, “Açın kombileri, yaz ayı da olsa sonuna kadar yakın kombileri” sözleriyle hatırlanan sosyal medya fenomeni Abdurrahman Uzun bu kez 9 Eylül kutlamalarını hedef alan açıklamalarıyla gündemde.
Her ilin kurtuluş günleri olduğunu ancak 9 Eylül İzmir’in kurtuluşunda özel bir gündem oluşturulduğunu iddia eden Uzun, Youtube kanalında şu ifadeleri kullandı:

“İşte Trabzon’un kurtuluşu, Konya’nın kurtuluşu günlerinde böyle lokal kutlamalar yapılır. Ama İzmir’in kurtuluşuyla ilgili birileri farklı bir milat oluşturmaya çalışıyor. İşte diyorlar, ‘İzmir’in kurtuluşunun 100. yılı. Aslında bu bir kuruluş ve kurtuluş günüdür. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde aydınlık yarınlara adım attığı ilk gündür…’ Aga hayırdır ya. Ben İzmirli değilim, İzmir’in kurtuluşu neden benim bu kadar gündemime oturuyor. Bir Yozgatlı bir Diyarbakırlı için neden önemli? Yani birileri bir taraflarından yeni bir milat yeni bir kahramanlık destanı mı oluşturmaya çalışıyor. K.çlarından yeni bir kurutuluş günü oluşturmaya çalışıyorlar.”

İşte o video:

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.