Finansal İstikrar Komitesi toplantıları devam ediyor

“Finansal İstikrar Komitesi” toplantılarında finansal sistem başta olmak üzere, global ve mahallî makroekonomik gelişmeler ve de bilhassa gelecek periyoda dair siyaset adımları konuşuluyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Twitter’dan “Finansal İstikrar Komitesi”nin 4. toplantısının yapıldığına ve ele alınan bahislere dair paylaşımda bulundu.

Paydaşlarla çalışmalara devam

Nebati, “Ülkemizin finansal sisteminin istikrarını korumak, iktisatta atılan adımların tesirlerini izlemek ve değerlendirmek hedefiyle tüm paydaşlarımız ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Gündem: Enflasyonda görülen artışların ülke iktisadına tesirleri

Öte yandan Bakanlıktan yapılan açıklamada, global ve lokal seviyede enflasyonda görülen artışların ülke iktisadına tesirlerinin, Finansal İstikrar Komitesi üyelerinin tespitleri üzerinden değerlendirildiği aktarıldı.

Gaye, finansal sisteminin istikrarını korumak

AA’nın haberine göre Finansal istikrarın korunması ve enflasyonla çaba kapsamın öne çıktığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Komite, ülkemiz finansal sisteminin istikrarını korumak, iktisatta atılan adımların tesirlerini izlemek ve pahalandırmak emeliyle tüm paydaşları ile çalışmalarına devam edecek. Başka taraftan, enflasyon üzerindeki arz taraflı tesirler gelecek hafta yapılacak ‘Gıda ve Ziraî Eser Piyasaları İzleme ve Kıymetlendirme Komitesi’nde de pahalandırılacak, alınan kararlar acilen uygulamaya konulacak.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.