Fahrettin Koca’dan Kılıçdaroğlu’na: Biraz da olsa üzgün görünemez miydiniz?

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, sıhhat çalışanlarına yönelik şiddet nedeniyle kendisini eleştiren CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na cevap verdi.

Konya Kent Hastanesi’nde kardiyoloji uzmanı olarak misyon yapan hekim Ekrem Karakaya, uğradığı silahlı atak sonucu vefat etti.

Saldırının akabinde Twitter hesabından açıklama yapan CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sıhhat Bakanı Koca için “becereksiz” dedi.

Kılıçdaroğlu “Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan! Maharetsiz bakanını da al, derhal gidin. Şiddeti uygulayanlara sus pus olup, hakkını isteyen sıhhat işçisine ‘giderlerse gitsinler’ demenizin bedelidir bu yaşananlar. Onlar kalacak, siz gideceksiniz. Bu şiddet de ya bitecek ya bitecek!” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’na Twitter üzerinden cevap veren Fahrettin Koca ise, “Bir doktorun katledilmesi karşısında zerre kadar keder içermeyen şu kelamları milletimizin vicdanına havale ediyorum. Bizim yüreğimiz yanıyor Kemal Beyefendi. Biraz da olsa üzgün görünemez miydiniz?” dedi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.