Fahrettin Altun’dan Garo Paylan’a çok sert 1915 tepkisi: Gaflet, dalalet ve hatta hıyanettir

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ‘Ermeni Soykırımı’nın tanınmasını içeren kanun teklifini sundu. Paylan’ın teklifi iptal edildi ayrıca bu teklif büyük tepki gördü. Konuyla ilgili açıklama yapanlardan biri de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun oldu.

“GAFLET, DELALET VE HIYANETTİR”

“1915 olayları hakkında milletimize ve tarihimize yönelik bir iftirayı TBMM’de kanun teklifi diye sunmak gaflet, dalalet ve hatta hıyanettir. Tarihsel gerçeklikten yoksun, uluslararası hukuk nezdinde geçersiz bu bühtanı reddediyoruz ve hükümsüz addediyoruz” değerlendirmesinde bulunan Altun, şunları kaydetti: “Bu kabul edilemez girişim, her gayrimeşru fırsatı ülkemize besledikleri husumet için kullanmaya çalışanların birliğimize, beraberliğimize saldırısından başka bir şey değildir. Bu saldırının Gazi Meclis çatısı altında yapılması ise karşımızdaki vahametin ciddiyetini göstermektedir. Türk devleti ve milleti bu ahlaksızlığın karşısında duracak, bu hadsizliğe hukuki çerçevede gereken cevabı verecektir. İçine düştükleri aymazlıkla emperyal hesapların maşası olanlar, bir kez daha hezimete uğrayacaklardır. Bizim tarihimizde kara bir leke yoktur.”

“ÇARPITMALARA İZİN VERMEYECEĞİZ”

ÖMER ÇELİK DE TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, HDP’li Garo Paylan’ın iade edilen sözde Ermeni soykırımıyla ilgili kanun teklifi hakkında, “Tarihi ve hukuki dayanaklardan yoksun ve asılsız iddiaları esas alan teklifini reddediyoruz ve şiddetle kınıyoruz” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.