Erdoğan ve Putin, Azerbaycan-Ermenistan çatışmasını görüşecek

Özbekistan’da düzenlenecek Şanghay İşbirliği Örgütü Doruğu kapsamında bir ortaya gelmesi beklenen Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in, Azerbaycan-Ermenistan çatışmasını görüşeceği belirtildi. Reuters haber ajansına konuşan bir Türk yetkili, iki önder ortasındaki görüşmenin cuma günü gerçekleştirileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15-16 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Şanghay İşbirliği Örgütü Doruğu’na katılmak üzere Özbekistan’a gidecek. Erdoğan’ın tepe kapsamında, Putin ve Çin Devlet Lideri Şi Cinping başta olmak üzere doruğa katılan devlet liderleriyle bir dizi ikili görüşme yapması bekleniyor.

Zirveye, Şanghay İşbirliği Örgütü üyesi Rusya, Çin, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Pakistan, Hindistan ve Özbekistan ile örgütün gözlemci üyesi Belarus, Moğolistan ve İran cumhurbaşkanları ile mesken sahibi Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in davet ettiği Türkmenistan Cumhurbaşkanı Serdar Berdimuhamedov ve milletlerarası kuruluşların temsilcileri de katılacak. (DIŞ HABERLER)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.