Emre Belözoğlu: ‘Fatih Terim de gelecek’

Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu, UEFA Konferans Ligi’nde Fiorentina ile oynayacakları müsabaka öncesinde basın toplantısında konuştu.

Belözoğlu, “Gruba âlâ başladık. Fakat Fiorentina’nın da pahasını biliyoruz. Çok güçlü bir ekip. Evvelki fikstürlerde çok fazla maç kazanamadılar fakat hala onları kümede favori olarak görüyorum. Lakin bu maç farklı, kazanmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

42 yaşındaki teknik adam, Fatih Terim için gelen soruya ise, “Fatih Terim çok kıymetli bir antrenör. Fiorentina’da çalışırken, Türkiye’deki herkes Fiorentina’yı tutmaya başladı. Herkes onun üzere olmak ister, Galatasaray’da da benim antrenörlüğümü yaptı. Çok kıymetli birisi, hakikaten severim kendisini” diye karşılık verdi.

Genç hoca, Fatih Terim’in müsabakayı izleyip izlemeyeceği istikametinde gelen soruya, “Bildiğim kadarıyla Fatih Terim, bizimle olacak. Stadyumun ismi de kendi ismi. Yarın da (Perşembe) çok hoş kendisi için bir belgesel var. Fatih Terim, ülke futbolu için gelmiş geçmiş en büyük teknik adam. Her vakit ülke futbolunda yeri farklı olacaktır” tabirlerini kullandı.

Takımın kıymetli isimlerinden Mesut Özil için gelen soruya ise Emre Belözoğlu, “Mesut, istediği kadar ya da bizim istediğimiz kadar müddet alamadı. Tam kendisini bulmuştu lakin ağır hastalık geçirdi. 10 gün gruptan başka kaldı. Fiorentina maçında takımda düşündüğümüz oyunculardan biri kulübede. Onun kalitesine, fizikî olarak da ulaştığında ona çok muhtaçlığımız olduğunu düşünüyorum” karşılığını verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.