Dikili’de lise öğrencisi kuzenler kayıp: Evlenme vaadi ile götürüyorlar

İzmir’in Dikili ilçesinde kaybolan liseli iki kuzen için kaygılı bekleyiş sürüyor…

Yaylayurt Mahallesi’nde oturan lise öğrencisi Buket Uslu, 8 Mart tarihinde okula gitmek üzere konuttan ayrıldıktan sonra bir daha geri dönmedi. Kızlarına telefonla da ulaşamayan aile, jandarma karakoluna kayıp müracaatında bulundu.

Lakin bugüne kadar genç kızdan haber alınamadı.

Buket Uslu (15)

KUZEN DE KAYBOLDU

Buket Uslu’dan gelecek müjdeli haberi bekleyen aile, bu kere kuzeni Beğenilen Uslu’nun kaybolmasıyla ikinci sefer birebir acıyı yaşadı.

Geçen pazar günü saat 16.00 sıralarında meskenden çıkan lise öğrencisi Beğenilen Uslu da meskenine dönmeyince yakınları jandarma karakoluna şikayette bulundu. Aile ve mahalle sakinleri Buket ve Gözde’nin kaçırıldığını öne sürerek, gece geç saatlerde Çandarlı Jandarma Komutalığı önünde toplandı.

Kayıp olan genç kızların yakınları ve mahalle sakinleri alkışlı protestoda bulunup, karakol önünde oturma hareketi yaptı.

Gözde’nin annesi Seher Uslu ve daha evvel kayıp olan Buket’in annesi Gülşah Uslu, hudut krizi geçirdi.

GÖZÜ YAŞLI ANNELER KIZLARINI İSTEDİ

Kızı Gözde’nin paltosuna sarılan ve çocuğunun kaçırıldığını sav eden Seher Uslu, “Bana evladımı verin, kızımı istiyorum. Yavrumu istiyorum. Ben onsuz yaşayamam” diyerek gözyaşı döktü. 8 Mart’ta kaybolan Buket’in annesi Gülşah Uslu ise, “Kaç ay geçti ortadan, kızımı verin bana. Nerede verilen kelamlar nerede, artık de bu bacı yandı. Daha kaç anne yanacak” diye haykırdı.

Beğenilen Uslu (15)

‘EVLENME VAADİ İLE GÖTÜRÜLDÜLER’

Yaşananları anlatan Gözde’nin amcası Seyran Uslu ise “8 Mart tarihinde amcamın torunu Buket Uslu kayboldu. Aslında nerede olduğunu ve yerini biliyoruz. Dün benim yeğenim de kayıp oldu. Yeri muhakkak ve o da 16 yaşında. Alan bireyler de aşikâr. İki kızımızda lise ikinci sınıf öğrencisi. Evlenme vaadi ile götürüyorlar çocukları. Biz kızımızı götürenlere de ulaştık. Ancak ‘kızınızı vermeyeceğiz, siz işi zora sürüyorsunuz’ üzere konuşmalarla karşılaştık” sözünü kullandı.

‘ADLİ MAKAMLAR TEDBİR ALMALI’

Çandarlı Dayanışma Derneği Lideri Halil İbrahim Bircan, “Aynı ailenin 16 yaşındaki bir kızı daha kaçırılmıştı. Benim yakından tanıdığım ailenin bir kızı daha kaçırılınca, ailesi başta olmak üzere köylü Çandarlı Karakolu’na yürüdü. Aklımıza ‘Uslu ailesine bir hasımlık mi var?’ sorusu geliyor. Neden isimli makamlar bir tedbir almıyor. Dernek olarak takipçisiyiz” kelamlarına yer verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.