DGS saat kaçta başlayacak, kaç dakika sürüyor? DGS imtihan giriş evrakı nasıl çıkarılır?

DGS, 3 Temmuz günü saat 10:15’de gerçekleştirilecek. ÖSYM, DGS imtihanı için adayların imtihan günü saat 10.00’dan sonra binalara alınmayacağını belirtti. DGS, 135 dakika sürecek. Geçtiğimiz günlerde erişime açılan DGS imtihan giriş evrakına ÖSYM AİS üzerinden erişilebiliyor

Öğrenimine önlisansı bitirdikten sonra lisansta devam etmek isteyen öğrencilere imkan sağlan DGS için kısa bir mühlet kaldı. DGS imtihanı 135 dakika sürecek, imtihanda adaylara sayısal ve sözel kısımdan oluşan bir yetenek testi uygulanacak.

DGS İMTİHAN GİRİŞ YERLERİ

DGS İMTİHANI NE VAKİT?

ÖSYM’nin imtihan takvimine nazaran 2022 Dikey Geçiş İmtihanı (DGS) 3 Temmuz’da saat 10:15’de yapılacak.

DGS KAÇ DAKİKA SÜRÜYOR?

DGS imtihanı 135 dakika sürecek, imtihanda adaylara sayısal ve sözel kısımdan oluşan bir yetenek testi uygulanacak. Testte, 50 sayısal ve 50 sözel olmak üzere toplam 100 soru yer alacak. İmtihanda uygulanacak test, lisans tahsilindeki başarıda tesirli olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme (muhakeme) hünerlerinin ölçülmesini amaçlanıyor. Bu maksatla ilgili olarak hazırlanacak sorular, ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve marifetleri ölçmeye yönelik olmayacak. Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacak.

ÖSYM’DEN DGS SAAT UYARISI

ÖSYM tarafından imtihana girecek adaylara saat uyarısı yapıldı. ÖSYM’nin açıklaması şu formda;

“03 Temmuz 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-DGS imtihanı için adaylar, (Kıbrıs/Lefkoşa) dahil saat 10.00’dan sonra imtihan binalarına alınmayacaklardır.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.