Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın 1 milyon liralık tazminat davasına Kılıçdaroğlu’ndan yanıt gecikmedi: Gücenme

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sert bir paylaşımda bulunmuştu. Erdoğan’ın kendisi hakkındaki “O, vergi memuru. Ama ben ekonomistim. Aramızdaki fark bu” sözlerini içeren bir haberi alıntılayan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a cevap verdi.

“SEN EKONOMİST DEĞİLSİN”

Kılıçdaroğlu paylaşımında, “Sen ekonomist değil, olsan olsan 5’li çetenin tahsildarı olursun. Halkın parasına göz dikmiş bir tahsildar” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın 1 milyon liralık tazminat davasına Kılıçdaroğlu'ndan yanıt gecikmedi: Gücenme

CUMHURBAŞKANI’NDAN TAZMİNAT DAVASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları ise Kılıçdaroğlu’nun paylaşımıyla ilgili harekete geçti. “Kişilik haklarının ihlali” gerekçesiyle CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında 1 milyon liralık tazminat davası açıldı. Diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açtığı davanın gerekçeleri içerisinde CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun 22 Mart’ta grup toplantısında yaptığı konuşma da olduğu öğrenildi.

“KILIÇDAROĞLU’NUN DAHA DİKKATLİ OLMASI YÖNÜNDE UYARILMASINA KARAR VERİLDİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın yaptığı yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu hakkında ihtiyati tedbir kararı aldırıldığını belirterek şu ifadeleri kullandı: “Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik sistematik şekilde dile getirdiği ve dile getirme ihtimalinin kuvvetle muhtemel olduğu ‘Beşli çetenin hamisi ve pazarlamacısı’, ‘Beşli çetenin tahsildarı’ ve ‘Tefecilere hizmet eden’ ifadeleri için Sayın Cumhurbaşkanımızın kişilik haklarına yönelen saldırının önlenmesi ve kişilik haklarının korunması amacıyla Türk Medeni Kanunu’nun 24 ve 25’inci maddeleri kapsamında tedbir kararı verilmesi ve davalının söz konusu ifadeleri kullanmasının tedbiren durdurulması talep edilmiştir. Ankara 16’ncı Asliye Hukuk Mahkemesi, 01 Nisan 2022 tarihli ara kararı ile ihtiyati tedbir talebimizin kabulüne karar vererek, Türk Medeni Kanunu 24 ve 25’inci maddeler kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında ‘Beşli çetenin hamisi ve pazarlamacısı’, ‘Beşli çetenin tahsildarı’ ve ‘Tefecilere hizmet eden’ ifadelerini kullanırken davalı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bundan sonraki süreçte daha dikkatli olması yönünde ihtiyati tedbiren uyarılmasına karar vermiştir.”

KILIÇDAROĞLU: BİZİM MEMLEKETTE TAHSİLDARA, TAHSİLDAR DERLER

Bu gelişmeden sonra CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın bu davasına Twitter hesabından “Gücenme” notuyla paylaştığı video ile yanıt verdi. Erdoğan’a tepki gösreren Kılıçdaroğlu, “Sevgili halkım merhaba. Geçenlerde şahsım her zamanki gibi bana hakaretler edip, kendisini ekonomist ilan etti. Ben de kendisine ‘Olsan olsan beşli çetenin tahsildarı olursun’ dedim. Beyefendi incinmiş. Hemen mahkemeye koşmuş. Bu tanıma ihtiyati tedbir kararı çıkarmaya çalışıyor. Bizim memlekette tahsildara tahsildar derler. Çeteye de çete. Bunda gocunacak bir şey yok. Bak Türk Dil Kurumu ne diyor? ‘Bir kimseye veya bir kuruluş adına para toplamakla görevli kimseye tahsildar denir’. Ayıp olan şey bunu halk için yapacağın yerde beşli çete için yapmak. Sevgili şahsım tahsildara ekonomist denmez bizim memlekette. Gücenme.” ifadelerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.