Büyükşen çifti cinayetinde duruşma tarihi aşikâr oldu

Konya’nın Karatay ilçesinde, 4 yıl evvel Necla ve Metin  Büyükşen çiftinin öldürülmesiyle ilgili tutuklu sanıklar Esra Taş, sevgilisi Abdullah Başdemir, çifti öldürdüğü öne sürülen Ertuğrul Çelik  ile tutuksuz sanık Zekeriya Okşen, 21 Eylül’de birinci defa hakim karşına çıkacak.

Olay, 3 Eylül 2018’de saat 22.00 sıralarında, İsmil Mahallesi’ndeki tek katlı meskende meydana geldi.

Kar maskeli kişi, kapısı açık olan Metin Büyükşen’e ilişkin meskene girdi ve emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen’e ateş etti.

Evde bulunan çiftin kızları Büşra Büyükşen (24) de saldırganın dipçik darbesiyle baygınlık geçirdi.

Ölü üzere davranan ve daha sonra yatak odasının penceresinden atlayıp, yoldan geçen komşularının aracına binen Büşra Büyükşen, jandarmaya giderek olayı anlattı.

Eve gelen jandarma takımları, Necla- Metin Büyükşen çiftinin cansız vücutlarını buldu.

Büyükşen çiftinin birebir mahallede oturan komşularının oğlu Hüseyin K.’nin eski sevgilisi Esra Taş’ın, ayrılma nedeni olarak Hüseyin K.’nin annesi ve babasını sorumlu tuttuğu ve adresin karıştırılması sonucu da Büyükşen çiftinin öldürüldüğü belirlendi.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

Hazırlanan iddianamede; azmetrici olarak tutuklu sanıklardan Esra Taş, sevgilisi Abdullah Başdemir ile ikili adresi tanım eden tıpkı mahallede oturan Zekeriya Okşen ile çifti öldürdüğü öne sürülen Ertuğrul Çelik hakkında ‘tasarlayarak adam öldürme’ cürümlerinden 2’şer kere ağırlaştırılmış müebbet mahpus ile ‘nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal’ hatalarından da 3’er yıla kadar yargılanmaları talep edildi.

Ertuğrul Çelik hakkında ayrıyeten Büyükşen çiftinin kızları Büşra Büyükşen’i yaraladığı için de ‘basit yaralama’ hatasından 1,5 yıla kadar mahpus cezası istendi.

Konya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce hazırlanan iddianame kabul edildi, sanıkların yargılanmasına 21 Eylül’de başlanacak. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.