Benyamin Lam: Başakşehir bizim daha farklı bir yüzümüzü görecek

UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. eleme çeşidi birinci maçında deplasmanda Medipol Başakşehir’le 1-1 berabere kalan Maccabi Netanya’nın teknik yöneticisi Benni Lam, İsrail’de taraftarlarının dayanağıyla tipi geçmek istediklerini söyledi.

Başakşehir Fatih Terim Stadı’ndaki müsabakanın akabinde basın toplantısında açıklamalarda bulunan Lam, “Biz yalnızca kendi oyunumuza konsantre olmaya çalıştık, baskı kurmaya çalıştık ve başarılı da olduk. İki maçtan yalnızca bir adedini oynadık ve oynayacak bir maçımız daha var. Burada 1000 taraftarımız bizi destekledi, İsrail’e dönünce tüm biletlerin satılacağını ve 12 bin taraftarımızın önünde oynayacağımızı düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

Erken attıkları golün oyun planlarını değiştirmediklerinin altını çizen Maccabi Netanya teknik yöneticisi, “Erken gelen gol planımızı değiştirmedi, planımıza sadık kaldık. Alana Başakşehir’i şaşırtmak için çıktık, pres yaptık. ikinci yarı Başakşehir presimize karşılık verdi. Birinci maç olduğu için konsantremiz yeterli değildi lakin ikinci maçta daha güzel olacağımızı düşünüyorum.” biçiminde konuştu.

İkinci maçta daha farklı bir oyun planıyla alanda olacaklarını aktaran Lam şöyle konuştu:

“Önümüzdeki maçı içeride oynayacağımız için daha farklı olacak. Başakşehir bizim daha farklı bir yüzümüzü görecek. Kendi oyunumuzu ortaya koymaya çalıştık lakin rakip teknik kapasitesi yüksek olduğu için bize karşılık verdi. Konutumuzda farklı bir öykü olacağını düşünüyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.