Bakan Kurum “Muhalefetin yeni modası oldu!” deyip berbat algı operasyonuna reaksiyon gösterdi

Silivri Millet Bahçesi Birinci Fidan Dikim Töreni’nde konuşan Bakan Kurum, millet bahçelerini sıradan bir bahçe olarak değil, bilakis cetlerinin tabiata bakışının bir simgesi, bahçe kültürünün bir işareti olarak yaptıklarını vurguladı.

Kurum, Silivri Millet Bahçesi’nin vatandaşlar tarafından büyük bir beğeniyle kullanılacağını söz ederek, ”Biz, bu milletin kıymetleriyle, kültürüyle ilgisi olmayan kelamda çevrecilerin rant dediği, İstanbul’umuzun en değerli yerlerini, en pahalı alanlarını, yeşil alanlar yapıyoruz. Onlar sahteliklerine devam edebilirler. Biz 46 millet bahçesinden 13 adedini tamamlayarak İstanbul’un hoş beşerlerine armağan ettik. Allah’ın müsaadesiyle 18 milyon metrekarelik 46 millet bahçesini tamamladığımızda İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alan ölçüsünü bir metrekare daha artıracağız.” sözlerini kullandı.

Silivri’nin, Cumhur İttifakı’nın İstanbul’daki en değerli, en hoş örneği olduğunu vurgulayan Kurum, Cumhur İttifakı’nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP önderi Devlet Bahçeli’nin şahsında Türk milletinin 2053 ve 2071 amaçlarını gerçekleştirmek için kurulmuş bir gönül birliği olduğunu söyledi.

Millet bahçelerinin değerini bilmeyip karşı çıkanlar bulunduğunu bildiren Kurum, şunları aktardı:

– “BİZİM YAPITLARIMIZIN ULAŞTIĞI YERE, SİZİN HAYALLERİNİZ BİLE ULAŞAMAZ”

Türkiye’nin en büyük, en kapsamlı toplumsal konut atağını başlattıklarını anlatan Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eylül ayında projenin ayrıntılarını açıklayacağını kaydetti.

Silivri’ye yapılacak yatırımlara da değinen Kurum, bu yatırımlarla Silivri’nin güzelleşmesine, iktisadına, istihdamına katkı sunacaklarını lisana getirdi.

Son 20 yılda dünyada ve Türkiye’de çok şeyin değiştiğini, bir tek CHP zihniyetinin değişmediğini tabir eden Kurum, şunları kaydetti:

“Yine birebir liyakatsizlik, yeniden birebir ihmalkarlıklar, yeniden tıpkı algıseverlik, tekrar tıpkı toplumsal medya kurnazlıkları, toplumsal medya belediyeciliği. Biri enkaza çevirdiği park üzerinde gösteri yapar, başkası var olan projeleri bile maalesef bitiremiyor, işletemiyor. Bir başkası millete hakaret eder, biri kelamım ona uydurma çevrecilik taslar. Lakin ne gariptir ki en çok da bunların sesi çıkar. Akşamdan sabaha, toplumsal medyada mekik dokurlar. Bizim gücümüzün, azmimizin, yapıtlarımızın ulaştığı yere, sizin hayalleriniz bile ulaşamaz.

Şimdi bunların yeni modası ne biliyor musunuz? Cumhurbaşkanımızın fikirlerini, yatırımlarını, millete ‘sanki kendileri yapmış’ üzere göstermek. Cumhur İttifakı’nın kalesi Silivri’den onlara diyorum ki Recep Tayyip Erdoğan’ın fikirlerini, projelerini çalabilirsiniz ancak bu milletin Recep Tayyip Erdoğan’a olan aşkını, sevdasını, muhabbetini ve inancını çalamazsınız. İnşallah evvel 2023 seçimlerinde, akabinde da 2024 seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanımıza, Cumhur İttifakımıza rekor oylarla seçimleri kazandıracağız. Sonra büyük Türkiye yürüyüşüne, 2053 ve 2071 amaçlarımıza azimle, aşkla, kararlılıkla daima birlikte yürüyeceğiz.”

– “MİLLET BAHÇELERİ MİLLETİMİZİN CAN SUYU OLACAKTIR”

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan ise bir medeniyeti oluşturmanın lakin düzgün kentler inşa etmekle mümkün olacağının sosyolojik hafızalara işlendiğini söyledi.

Bir kent kurmanın, dünü, bugünü ve yarınları kurmak demek olduğunu tabir eden Adan, şunları kaydetti:

“Şehirler insanlara emsal. Kent ve beşerler birbirini şekillendiren iki kuvvettir. Çağın yeni zorunlulukları bize yeni şehircilik anlayışlarını mecbur kılmıştır. İnsanlığı köşeye sıkıştıran bina yorumlamaları dünya çapında bir sorun haline dönüşmüş ve buna ait tahlil bulma uğraşları ortaya çıkmıştır. İnsanı beton soğukluğundan kurtarıp, ruhları azat edecek olan dışarıdan dikte ettirilecek tavsiyeler yahut yabancı kent planları değildir. Bizi kurtaracak olan Asya bozkırlarından Balkan dağlarına uzanan ortak Türk hafızasıdır. Kentlerimize nefes aldıracak yol haritası, binlerce yıldır ellerimiz ve zihinlerimizle inşa ettiğimiz kentlerin kültürel kodlarında batındır. Millet bahçeleri milletimizin can suyu olacaktır.”

Silivri Belediye Lideri Volkan Yılmaz da Bakan Kurum’un Ankara’ya her gittiklerinde kendilerine randevu verip Silivri’nin bütün problemleriyle ilgilendiğini belirterek, teşekkür etti.

Silivri’de yapılan etraf yatırımlarına da değinen Yılmaz, 20 bin fidan dikimi gerçekleştirdiklerini ve Sıfır Atık konusunda kıymetli çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.

TOKİ Lideri Ömer Bulut ise İstanbul’da inşa edilen 46 millet bahçesinin 27’sinin TOKİ tarafından yapıldığını aktardı.

Silivri Millet Bahçesi’nin 35 bin metrekareye sahip olduğunu ve içerisinde koşu, yürüyüş alanları, gölet, tematik bahçeler, kütüphane, kıraathane bulunduğunu anlatan Bulut, bahçeyi bir yıl içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Konuşmaların akabinde protokol üyeleri bahçede birinci fidanları toprakla buluşturdu.

Törene, TBMM Dışişleri Kurulu Lideri ve AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Silivri Kaymakamı Tolga Toğan, AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, MHP İstanbul Vilayet Lideri Birol Gür ve vatandaşlar katıldı.

Bakan Kurum, daha sonra AK Parti ve MHP ilçe başkanlıklarını ziyaret etti.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.