Aile Dayanak Programı eylül ödemeleri yattı mı? Aile Dayanak Paketi başvurusu nasıl yapılır?

Aile Takviye Programı ödemeleri hakkındaki araştırmalar devam ediyor.

Eylül ayının ortalarına gelinmesi ile birlikte ödemelerin yatırılacağı tarih merak edilirken bilindiği üzere Aile Dayanak Paketi müracaatları e-Devlet üzerinden alınıyor.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirtilen koşulları taşıyan gereksinim sahibi vatandaşlara 450 TL ile 600 TL aralığında ödeme yapılacak.

Aile Dayanak Programı ödemelerinin birincisi 29 Temmuz 2022 tarihinde yapılmıştı.

Aile Dayanak Programı eylül ödemeleri yattı mı?

Peki, Eylül ayı Aile Dayanak Programı ödemeleri yattı mı?

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Bu kapsamda 1,6 milyon haneye toplumsal yardım ve dayanışma vakıflarımız aracılığıyla hak sahipliği verildi. Birinci evrede başvurusu onaylanan yaklaşık 831 bin haneye toplamda 427,9 milyon TL ödeme gerçekleştirdik.

Geriye kalan hanelerimize ise ödemelerimizi önümüzdeki süreçte yapacağız. Böylelikle hak sahipliği kararı verilen toplamda 1,6 milyon hanemize ödemelerimizi gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Aile Takviye Programı ödemeleri, aylık olarak hazırlanan ödeme listeleri çerçevesinde merkezi olarak yapılmaktadır.

Hak sahibi hanelere yapılacak ödemeler, hak sahipliği kararının alındığı Mütevelli Heyeti kararı tarihini içeren ay için başlar ve takip eden ay içinde birinci ödeme gerçekleştirilir.

2022 yılı Haziran ayı ile 2023 yılı Mayıs ayı ortasındaki 12 aylık periyotta uygulanacak Aile Dayanak Programının son ödeme periyodu olan 2023 yılı Mayıs ayı ödemesi takip eden Haziran ayı içinde gerçekleştirilerek program sonlandırılacaktır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.